2011: XXVIII Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej

Sejmik Ogólnopolski - Tarnogród 2011


Program

14 października 2011r. /piątek/

  • Godz. 14.00 - Korowód zespołów ulicami Tarnogrodu
  • Godz. 14.15 - Uroczyste otwarcie XXVIII Ogólnopolskiego Sejmiku teatrów Wsi Polskiej

Prezentacja spektakli cz. I

  • Godz. 14.30 - Zespół Obrzędowy z Godziszowa - „W STOLARNI U MATUSA”
    Kierownik zespołu i reżyseria: Stanisław Powrózek
    powiat: janowski, województwo: lubelskie
  • Godz. 15.00
  • Jubileusz 55-lecia Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury tegorocznego laureata Nagrody Honorowej im. Oskara Kolberga za zasługi dla Kultury Ludowej oraz 35 lecia Tarnogrodzkiej Kapeli Ludowej
  • Teatr Młodych im. Wojciecha Bogusławskiego w Lubochni - „ŻNIWA, JAKICH MŁODZI NIE WIDZIELI”
    Kierownik zespołu i reżyseria: Anna Skoneczna
    powiat: tomaszowski, województwo: łódzkie
  • Zespół Śpiewaczo-Obrzędowy z Ożarowa - „WIECZÓR PANIEŃSKI - OD KUCHNI”
    Kierownik zespołu i reżyseria: Wanda Majtyka
    powiat: wieluński, województwo: łódzkie
  • Godz. 19.00 - JARZĘBINA – monografia filmowa Zespołu Śpiewaczo–Obrzędowego z Bukowej
  • Godz. 20.00 – Spotkanie z Radą Artystyczną - omówienie spektakli, zajęcia warsztatowe.

15 października 2011r. /sobota/

Prezentacja spektakli cz. II

  • Godz. 9.30
  • Zespól Obrzędowy z Łazor - „ZMÓWINY”
    Kierownik zespołu: Janusz Kusz, Reżyseria: Tadeusz Papież
    powiat: niżański, województwo: podkarpackie
  • Zespół „Malinki” z Orli - „WYDAWANIE SIEROTY ZA MĄŻ”
    Kierownik zespołu i reżyseria: Wiera Niczyporuk
    powiat bielski, województwo: podlaskie
  • Regionalny Teatr Dramatyczny z Luzina - „ŚPIĄCE WOJSKO”
    Kierownik zespołu oraz reżyseria: Maria Krośnicka
    powiat: wejherowski, województwo: pomorskie

Prezentacja spektakli cz. III

  • Godz. 15.00
  • Teatr Ludowy Tradycja z Okleśnej - „KRĘC SIĘ, KRĘĆ WRZECIONO”
    Kierownik zespołu i reżyseria: Zbigniew Klatka
    powiat: chrzanowski, województwo: małopolskie
  • Zespół Folklorystyczny „Smolnik” ze Smólnika - „PO OBŁOŻYNACH W KARCZMIE”
    Kierownik zespołu: Longina Wierzbicka, reżyseria: Wiesław Caban
    powiat: włocławski, województwo; kujawsko–pomorskie
  • Regionalny Zespół „Podegrodzie” z Podegrodzia - „POWRÓT PAROBKÓW Z JARMARKU GODNIEGO”
    Kierownik zespołu: Krzysztof Bodziony, reżyseria Krzysztof Sułkowski
    powiat:nowosądecki, województwo: małopolskie
  • Zespół Pieśni i Tańca „Leśnianie „ z Kamiennej Góry - „WESELE ŚWIĘTOKRZYSKIE - WPROWADZINY I OCEPINY”
    Kierownik zespołu: Krystyna Kuropatwa, reżyseria: Jadwiga Wrona
    powiat: kielecki, województwo: świętokrzyskie
  • Godz. 20.00 – Spotkanie z Radą Artystyczną - omówienie spektakli, zajęcia warsztatowe.
  • Godz. 22.00 - Wieczór folkloru

14 października 2011r. /niedziela/

Prezentacja spektakli cz. IV

  • Godz. 9.30
  • Koło Gospodyń Wiejskich z Trzcińca - „DOŻYWOCIE BABKI”
    Kierownik zespołu: Barbara Brodzik, reżyseria: zespołowa
    powiat: siedlecki, województwo: mazowieckie
  • Zespół Obrzędowy „Kowalanki” z Kowali Gm. Sitkówka-Nowiny - „PRANIE”
    Kierownik zespołu: Jadwiga Brzoza, reżyseria: zespołowa
    powiat: kielecki, województwo: świętokrzyskie
  • Godz. 11.00 - Spotkanie z Radą Artystyczną - omówienie spektakli, zajęcia warsztatowe.
  • Około godz. 12.00 - Uroczyste zakończenie Sejmiku



Pobierz pełny program sejmików [pdf]

Biuro organizacyjne:
Renata Ćwik
Tarnogrodzki Ośrodek Kultury
ul. Rynek 18, 23 – 420 Tarnogród
tel. 084 68 97 021 lub tel. kom. 781 629 000, 669 926 000

Nadchodzące wydarzenia

  • Brak nadchodzcych wydarze
Subskrybuj zawartość

Kalendarz Imprez

« kwiecień 2018
ndz.pon.wt.śr.czw.pt.sob.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Hosted by Net Partners Sp. z o.o. | Designed by Strony www - Tarnogrod