Kino Orange w TOK

Kino Orange

Tarnogrodzki Ośrodke Kultury zaprasza 23 kwietnia 2013 r. do sali widowiskowej TOK na cały dzień seansów filmowych z Kinem Orange. W programie: ZAMBEZIA, JACK POGROMCA OLBRZYMÓW, SYBERIADA POLSKA oraz DROGÓWKA.


godz. 9:00 oraz 13:00
ZAMBEZIA 3D

Seans w 3D! Familijna komedia najwyższych lotów. W polskiej wersji odlotowej animacji głosów użyczyli i w ptasie piórka przyoblekli się Dariusz Szpakowski, Joanna Kulig, Ada Fijał, Joanna Horodyńska oraz niezawodni rozweselacze z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

W sercu Afryki, gdzieś między Rio i Madagaskarem, leży imponująca ptasia metropolia - Zambezia.

Reżyseria: Wayne Thornley
Obsada (w polskiej wersji językowej): Joanna Kulig, Dariusz Szpakowski, Ada Fijał i inni...
Czas trwania: 83 minuty
RPA, 2012, animacja 3D

Cena biletu: 15 zł


godz. 11:00
JACK POGROMCA OLBRZYMÓW (3D/ DUBBING)

Alternatywna wersja bajki o Jasiu i magicznej fasoli w gwiazdorskiej obsadzie, w tym m.in.: Ewan McGregor i Nicholas Hoult.

Pradawny spór ożywa, kiedy młody rolnik przypadkowo otwiera bramę między światem ludzi, a przerażającym światem olbrzymów. Olbrzymy, po raz pierwszy od stuleci uwolnione na ziemi, usiłują odzyskać panowanie nad lądem, który kiedyś utraciły, a młody mężczyzna imieniem Jack (Nicholas Hoult) musi stanąć do walki i usiłować je powstrzymać. W walce o królestwo, lud i miłość odważnej księżniczki musi zmierzyć się z niepokonanymi wojownikami, choć dotychczas wierzył, że istnieją tylko w legendach... Teraz sam może stać się legendą.

Reżyseria: Bryan Singer
Obsada: Nicholas Hoult, Ewan McGregor, Stanley Tucci, Bill Nighy, Eleanor Tomlinson
Czas trwania: 114 minut
USA, 2013, fantasy/ przygodowy 3D

Cena biletu: 15 zł


godz. 18:00
SYBERIADA POLSKA

Jedna z największych produkcji ostatnich lat, która z epickim rozmachem opowiada przejmującą historię Polaków deportowanych w latach 40. na Syberię. Pierwszy europejski film fabularny zrealizowany w majestatycznych i surowych syberyjskich warunkach.
Dramatyczne losy Jana Doliny (Adam Woronowicz), jego żony (Urszula Grabowska) i dzieci, którzy - po wkroczeniu Armii Czerwonej na ziemie polskie - zostają wywiezieni na Syberię, gdzie muszą stawić czoło NKWD, nieludzkim warunkom sowieckiego łagru i bezlitosnej naturze. Ich jedyną bronią są miłość, odwaga i nadzieja...

„Syberiada polska" to powrót Janusza Zaorskiego do kina historycznego, które przyniosło mu największe sukcesy międzynarodowe (Srebrny Niedźwiedź MFF w Berlinie za „Matkę Królów", Grand Prix MFF w Locarno za „Jezioro Bodeńskie").

W obsadzie spotkali się znakomici aktorzy kilku generacji. Między innymi: Adam Woronowicz („Popiełuszko. Wolność jest w nas"), Jan Peszek („Pożegnanie jesieni"), Sonia Bohosiewicz („Obława"), Urszula Grabowska („Joanna") oraz Natalia Rybicka („Chrzest"). Wspierają ich aktorzy ukraińscy - między innymi znany z produkcji Petera Weira „Niepokonani" Igor Gniezdilow, a także Andrii Zhurba i Valeria Guliaewa.

Autorem imponujących dekoracji jest wybitny scenograf Janusz Sosnowski („Przesłuchanie"), który w skali 1:1 zrekonstruował syberyjski obóz Kalucze. Muzykę skomponował Krzesimir Dębski („Ogniem i mieczem").

Reżyseria: Janusz Zaorski
Obsada: Adam Woronowicz, Sonia Bohosiewicz, Urszula Grabowska, Jan Peszek, Natalia Rybicka
Czas trwania: 125 min

Cena biletu: 12 zł


godz. 20:30
DROGÓWKA

Słowo od reżysera:
Komu dedykuję ten film...
"Tym, którzy mają prawo jazdy, tym, którzy jeszcze go nie mają oraz tym, którym drogówka już zdążyła je zabrać. Pasażerom z przedniego i tylnego siedzenia, trzeźwym i pijanym, przechodniom i rowerzystom, tym, którzy brali, biorą i tym, co nie biorą. Dają, dawali i tym co nie dają".
Wojtek Smarzowski

Historia siedmiu policjantów, których poza pracą łączy przyjaźń, imprezy, sportowe samochody i wspólne interesy. Ich mały, zamknięty świat z pozoru działa doskonale. Wszystko się zmienia, gdy w tajemniczych okolicznościach ginie jeden z nich. O morderstwo zostaje oskarżony sierżant Ryszard Król. Próbując oczyścić się z zarzutów, odkrywa prawdę o przestępczych powiązaniach na najwyższych szczeblach władzy.

Reżyseria: Wojciech Smarzowski
Obsada: Marcin Dorociński, Bartłomiej Topa, Arkadiusz Jakubik, Eryk Lubos, Marian Dziędziel, Jacek Braciak, Julia Kijowska, Agata Kulesza
Dramat/kryminał, Polska, 2013, 118 min

Film dla osób powyżej 18 roku życia.
Cena biletu: 12 zł

Nadchodzące wydarzenia

  • Brak nadchodzcych wydarze
Subskrybuj zawartość

Kalendarz Imprez

« grudzień 2018
ndz.pon.wt.śr.czw.pt.sob.
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Hosted by Net Partners Sp. z o.o. | Designed by Strony www - Tarnogrod