Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty Artystyczne "Malowany Wschód"

Program warsztatów obejmuje wspólną pracę twórczą, nawiązującą do tradycji pleneru malarskiego. Działania plenerowe wzbogacone są o wyjazdy krajoznawcze poszerzające wiedzę o kulturze regionu, pięknie folkloru Ziemi Lubelskiej oraz urodzie lokalnego pejzażu. Jednocześnie mają na celu stworzenie wspólnie przeżywanych wydarzeń, wywieranie wrażeń i przeżyć estetycznych, które inspirują do pracy i integrują różne postawy twórcze.

W warsztatach biorą udział profesorowie, studenci z następujących uczelni: Uniwersytetu Opolskiego, ASP Wrocław , UMCS w Lublinie (15 osób) oraz artyści malarze z Polski, Niemiec, Węgier...

Warsztaty są imprezą o charakterze artystyczno - dydaktycznym, integrującym środowiska artystyczne, uczelnie, postawy twórcze.

    Konfrontacja i wymiana metod pracy, wzbogacenie programowe edukacji artystycznej poprzez następujące formy:

  • rzeźba w drewnie i kamieniu
  • rysunek – martwa natura i studium modelu
  • malarstwo – grafika w plenerze i pracowni
  • ceramika

Zajęcia integracyjne z wychowankami placówek dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu biłgorajskiego, Lubelszczyzny oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnogrodzie (20 osób). Promowanie osób niepełnosprawnych , aktywowanie ich w zakresie pokazywania siebie, swoich zdolności artystycznych.

„Wakacyjna Szkółka Letnia” – praca z dziećmi w plenerze (30 osób) - wspólna praca i zabawa oparta na otwartości, tolerancji, współpracy i przyjaznej komunikacji. Zajęcia przybliżają podstawową wiedzę i umiejętności w różnych dziedzinach szeroko rozumianej sztuki. Celem "Wakacyjnej Szkółki Letniej" jest zainspirowanie do dalszego aktywnego działania na płaszczyźnie sztuki w swoim środowisku. Zajęcia prowadzone są przez uczestników warsztatów (profesorów, studentów). Przewidziane są działania malarskie – dla różnych grup wiekowych, rzeźbiarskie, ceramiczne, oraz działania i kompozycje w przestrzeni.

Wydawanie gazetki z zajęć „TMA – Tarnogrodzcy Mali Artyści”

Nadchodzące wydarzenia

  • Brak nadchodzcych wydarze
Subskrybuj zawartość

Kalendarz Imprez

« grudzień 2018
ndz.pon.wt.śr.czw.pt.sob.
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Hosted by Net Partners Sp. z o.o. | Designed by Strony www - Tarnogrod