2008: IX Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych

W dniach 31 marca i 1 kwietnia 2008 roku w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury już po raz dziewiąty odbył się Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych. Zorganizowany został, podobnie jak w latach ubiegłych, przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, Towarzystwo Kultury Teatralnej Oddział w Lublinie, Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, Burmistrza Tarnogrodu, Miejsko-Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Tarnogrodzie Towarzystwo Regionalne oraz Tarnogrodzki Ośrodek Kultury.

Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych

Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Tarnogrodu Eugeniusz Stróż, zaś w skład Rady Konsultantów wchodziły panie Ewa Żukowska - główny instruktor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, Maryla Olejko - kierownik artystyczny Biłgorajskiego Centrum Kultury, Renata Ćwik - główny instruktor Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury.

Jako pierwszy na scenie wystąpił zespół Klakier ze Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie. Zaprezentował on spektakl pod tytułem „NASZA KLASA TO JEST KLASA” - op. art. Danuta Kurkowska. Młodzi aktorzy przedstawili na tarnogrodzkiej scenie różne bajki, między innymi można było podziwiać: „BAJKĘ O SMUTNYM OSIOŁKU” - op. art. Maria Deryło w wykonaniu zespołu Mali Trubadurzy ze Szkoły Podstawowej w Jasienniku Starym. Teatrzyk Szkolny ze Szkoły Podstawowej w Smólsku przedstawił bajkę pod tytułem „KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I PIĘCIU KRASNOLUDKÓW” - op. art. Teresa Liszewska i Halina Pintal. Zespół Lipy z Gimnazjum w Lipinach Dolnych zaprezentował satyryczne spojrzenie na komercję w mediach i kreowanie w gwiazd przedstawieniu „MARTIN-SZOŁ”. Krokusy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipinach Górnych w swoim przestawieniu pod tytułem „BRUDNO-CZYSTO” – op. art. Grażyna Łoś - poruszyli temat problemu higieny w życiu. Grupa Teatralna z Zespołu Szkół w Majdanie Starym pokazała problemy rówieśników w przedstawieniu „CZEKAJĄC NA MIŁOŚĆ” – op. art. Dorota Baran i Anna Osuch. ”SKRZYDEŁKA”, spektakl przygotowany przez Szkołę Podstawową w Tarnogrodzie i Tarnogrodzki Ośrodek Kultury, poruszały problemy dziecka we współczesnym świecie - op. art. Danuta Kurkowska i Renata Ćwik.
Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych - ANIOŁEK W KLATCE Zespół Ryzykanci z Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie zaprezentował przestawienie pod tytułem „ANIOŁEK W KLATCE” - op. art. Wioletta Ksiażek. Teatrzyk Zgrany z Gimnazjum w Józefowie wystąpił z utworem pod tytułem „OD UCHA DO UCHA” - op. art. Marzenna Kowalczyk. Zespół Teatralny ze Szkoły Podstawowej w Woli Różanieckiej wystąpił z widowiskiem „NIE MA TEGO ZŁEGO” – op. art. Małgorzata Hadacz, Anna Lembryk.

Rada Konsultantów, po obejrzeniu wszystkich przedstawień IX Powiatowego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych, postanowiła nominować na Festiwal Najciekawszych Widowisk Województwa Lubelskiego w dniach 24 - 25 kwietnia 2008 r. grupę Teatralną Taka sobie bajka z Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju za widowisko pod tytułem „MOJA ŻONA PENELOPA” - op. art. Henryka Widz.

Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych - MOJA ŻONA PENELOPA

W Wojewódzkim Spotkaniu Kabaretów „Kąkolewisko” w Kąkolewnicy z widowiskiem ”WYCIĄGANIE Z DOŁKA” wystąpi Kabaret „Jaś” z Gimnazjum nr 2 w Biłgoraju - op. art. Danuta Skura.

    Wyróżnienia otrzymały również:

  • U-12 z Zespołu Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Gromadzie za wybór scenariusza, ciekawe rozwiązania scenograficzne, pomysłowe kostiumy i zachowanie charakteru postaci w widowisku „WSZYSTKIE SMOKI O TYM WIEDZĄ” - op. art. Małgorzata Procner.
  • Figielek z Zespołu Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II w Tereszpolu – Zaorendzie za przekazywanie tradycji ludowych w barwnym, pełnym ekspresji obrazku scenicznym pod tytułem „ŚPIEW ŁĄCZY POKOLENIA...CZYLI BABKI I DZIADKA WSPOMNIENIA” - op. art. Małgorzata Skiba.
  • Wszyscy uczestnicy Przeglądu otrzymali dyplomy od organizatorów oraz upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe, Burmistrza Tarnogrodu i Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

    Justyna Bartosik

Nadchodzące wydarzenia

  • Brak nadchodzcych wydarze
Subskrybuj zawartość

Kalendarz Imprez

« listopad 2018
ndz.pon.wt.śr.czw.pt.sob.
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Hosted by Net Partners Sp. z o.o. | Designed by Strony www - Tarnogrod