Klub Seniora

Od ponad trzydziestu lat przy Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury pracuje jeden z najstarszych w powiecie biłgorajskim Klub Seniora. Jego założycielką jest Helena Zając. Początkowo była to bardzo liczna grupa skupiająca 70 osób, a działalność prężna i różnorodna: wycieczki krajoznawcze, choinki noworoczne, Dzień Seniora, Dzień Matki, Dzień Babci i Dziadka, imieniny w klubie, praca w sekcjach wg zainteresowań, w zespołach artystycznych, przygotowujących widowiska obrzędowe: „Okrężne”, „Wesele tarnogrodzkie”, „Chrzciny”, „Kiszenie kapusty”, „Jarmark w Tarnogrodzie”, „Dożynki”, „Jak to ze lnem było”, „Pieczenie pieroga”.

W niemalże każdej imprezie lokalnej brali udział seniorzy. Zajmowali się nawet gastronomią – przygotowując posiłki uczestnikom Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych.

Upływ czasu ... zrobił swoje. Liczba osób zmalała. Znaczna część odeszła, pozostając jedynie w pamięci. W chwili obecnej tak się jakoś dziwnie składa, że seniorom przybywa coraz więcej obowiązków. Chodzą do przedszkola, zerówki (oczywiście z wnukami), oprócz tego mają dużo innej krzątaniny domowej, bo młode pokolenie jest coraz bardziej zmęczone, a niekiedy i wygodne.

Seniorzy jednak umiejętnie godzą wszystkie obowiązki. Opodatkowali się drobnymi kwotami miesięcznymi, aby móc ze te owe skromne pieniążki od czasu do czasu wyjechać do zaprzyjaźnionych Klubów Seniora: w Józefowie, Dołhobyczowie, Zwierzyńcu, Szczebrzeszynie czy Krasnymstawie.

Na tych spotkaniach seniorzy prezentują swoje umiejętności kulinarne, śpiewają, recytują, grają, organizują wystawy prac. Można się wiele nauczyć, korzystając z ich mądrości życiowej. Należy ludziom w tej grupie wiekowej stwarzać warunki działania i udzielić wszechstronnej pomocy :
„Aby wiek emerytalny uczynić
wiekiem spokoju i radości”.

Nadchodzące wydarzenia

  • Brak nadchodzcych wydarze
Subskrybuj zawartość

Kalendarz Imprez

« grudzień 2018
ndz.pon.wt.śr.czw.pt.sob.
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Hosted by Net Partners Sp. z o.o. | Designed by Strony www - Tarnogrod